... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

28. května 2019 - OSLAVA

28.5.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 28. května 2019
OSLAVA
 
Prší? O to větší máme důvod tančit! Můžeme se totiž potrénovat v tom, jak si dopřát pocity radosti a štěstí bez ohledu na vnější okolnosti. Štěstí rozhodně není tam venku. Je to jen naše odvaha radovat se a uvolnit, na chvíli hodit plány a kontrolu za hlavu a dopřát si svobodu pohybu.
 
Vždy je co slavit. Princip oslavy totiž není v tom, zda se nám daří a zda jsou splněny naše očekávání a představy, ale o tom, zda naopak jsme schopni se od nich na chvíli oprostit a jen tak být. Kde nejsou očekávání, není zklamání, a tudíž ani důvod odkládat radost na lepší příležitost.
 
Trojka Vody nás dnes dost nepříjemně konfrontuje s lpěním na vlastním neštěstí a dramatech. Tichá radost ze života totiž přitahuje o hodně méně pozornosti a falešných zachránců než ostentativní lomení rukama a hroucení se do bláta.
 
Tak jak tedy? Odložíme dnes stranou seznam všeho, co není podle našich představ a užijeme si den se vším, co přináší, nebo zabředneme do frustrací, co všechno nám chybí a jak nám Existence hází klacky pod nohy? Budeme tančit v dešti, nebo za oknem otráveně sledovat oblohu?
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 23 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Poradna:
Myslíme na sebe v tuto chvíli?

9.8.2019

Osho Zen karta na každý den:
9. srpna 2019 - BLÁZEN

9.8.2019

Poradna:
Co nás stále svazuje?

8.8.2019

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -