... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

29. května 2019 - OUTSIDER

29.5.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 29. května 2019
OUTSIDER
 
Jsou okolnosti, které nemůžeme ovlivnit a vývoj situací, který prostě někdy nelze zvrátit. Ale vždy, vždy máme volbu, jak k určité situaci přistoupíme. Proto jsme svobodné bytosti, protože si v každém jednom okamžiku svého života můžeme vybrat, jakou roli v daném příběhu si zvolíme. Zda to bude role oběti, která nemá nad ničím moc a nezbývá jí utopit se v křivdách a rezignaci, nebo zda si vybereme roli tvůrce, který okolnosti kolem sebe vnímá jako stavební kameny pro svůj růst.
 
Je opravdu těžké vystoupit z role oběti. Celý život nám zprostředkovávala přísun energie a pozornosti od druhých aniž bychom hnuli prstem. A navíc bychom si museli přiznat, že na situaci, ve které se nacházíme, máme svůj podíl, a to se nikomu z nás nechce. Přitažlivější je stěžovat si a hlavně, neinvestovat do změny. Jsme jako malé požadující děti, jenomže ty opravdu nemají možnost svůj život změnit. My ano.
 
Dnešek toho nabízí ažaž, proto k sobě buďme laskaví. Pravdou je, že čím déle se utápíme v bezmoci, křivdách, touze pomstít se, tím více bolesti si v našem nitru způsobujeme. Uvědomění tohoto všeho často bývá přímá linka do provinilosti a studu, proto je jednodušší v roli oběti zůstávat, než si přiznat, že tento stav je naše volba z pohodlí.
 
Zkusme pro dnešek důvěrně známou fázi provinilosti  přeskočit a rovnou si pomozme. Čapněme příležitosti za pačesy a vytřískejme z dnešních situací maximum. Zkoumejme, jak s námi to, co s námi tak cloumá, souvisí, kde je náš podíl na pocitech, které prožíváme, co nás tak zklamalo a jaké požadavky vysíláme a očekáváme, že budou vyslyšeny. A pokud nechceme vystoupit z pocitu oběti, i to je v pořádku. Pak ale svobodně souhlasíme se statusem quo, včetně všech frustrací, kterou s sebou nese, a vzdáváme se možnosti změny.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 23 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Poradna:
Myslíme na sebe v tuto chvíli?

9.8.2019

Osho Zen karta na každý den:
9. srpna 2019 - BLÁZEN

9.8.2019

Poradna:
Co nás stále svazuje?

8.8.2019

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -