... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

30. května 2019 - BLÁZEN

30.5.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 30. května 2019
BLÁZEN
 
I přesto, že je blázen je v mnoha ohledech inspirativní, často nad ním ohrnujeme nos. Máme pocit, že je příliš nezodpovědný, nevychovaný, dělá si, co chce; zkrátka že se nechová dospěle a seriózně.
 
Ale co to vlastně je ta dospělost a serióznost? To, že si na všechno vytváříme plány a ty pak rigidně, za každou cenu dodržujeme? Že následujeme pravidla, která vytvořil někdo jiný? Že si všechno ověřujeme a rozhodujeme se až na základě potvrzení někoho zvenčí? Opravdu je toto dospělost? Nejsme spíš my blázni, když žijeme takový život?
 
Energie dnešního dne přímo vyzývá udělat něco jinak. Ani ne tak natruc pravidlům a autoritám, spíše něco, co bytostně vyvěrá z nás samých. Blázen totiž naprosto přesně ví, proč určité věci dělá, je pro něj důležitější následovat své vnitřní vedení a pravdu, než zajeté stereotypy rodiny a společnosti. Blázen především důvěřuje sám sobě, proto se nebojí jít mimo dav a konvence.
 
Vždycky potkáme někoho, kdo nás nebude chápat, kdo bude věci a život vidět jinak, kdo bude mít jiné prožitky a zkušenosti, jinou pravdu. Proto je ztráta času chtít se zavděčit a být za každou cenu přijímaný. Co po nich vlastně doopravdy chceme, když přejímáme jejich pohled na realitu? Hledáme spřízněnou duši, někoho, kdo nám posvětí naše kroky, kdo nás pochválí, ocení? Kdo konečně nahlas vysloví, že je s námi všechno v pořádku a máme právo na místo na slunci? Cena za tuto nálepku je ale příliš vysoká. Dáváme totiž všanc své bláznovství, svou identitu, svou autenticitu, svou lehkost i svou radost.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 27 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Poradna:
Myslíme na sebe v tuto chvíli?

9.8.2019

Osho Zen karta na každý den:
9. srpna 2019 - BLÁZEN

9.8.2019

Poradna:
Co nás stále svazuje?

8.8.2019

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -