... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

31. května 2019 - INTENZITA

31.5.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 31. května 2019
INTENZITA
 
Rytíř ohně se s ničím nepáře. Má sílu jako býk a tou obvykle také všechno řeší. Často to vyjde, ale někdy také ne. Nevýhodou je, že tohle tempo se nedá udržovat do nekonečna, stojí totiž příliš mnoho sil.
 
A taková je i energie dnešního dne. Když je ten pátek, chtěli bychom toho vyřídit co nejvíc, ať máme pěkně čistý stůl a zasloužený víkend. Někdy je ovšem méně více. Síla, kterou vynaložíme nemusí vždy přinést uspokojivý výsledek a když to přepálíme, tak naděláme více škody než užitku.
 
Je rozhodně zajímavé trochu zpomalit a tendenci k hrocení prozkoumat. Pokud pochopíme princip, můžeme se uvolnit. Za takzvaným tlačením na pilu se totiž dycinky skrývá určitá míra vnitřní nespokojenosti. Nejsme spokojeni s tím, jak se věci odehrávají, s tím, jak se druzí chovají, jak my situace zvládáme či nezvládáme. Zkrátka, něco nás žere a než bychom se tomu podívali na zoubek, tak raději přišlápneme plyn.
 
Věříme, že když zabereme venku a donutíme vnější okolnosti pracovat v náš prospěch, tak se budeme cítit uspokojeněji a bezpečněji. A hádejte, co? No ano, nefunguje to! Je zkrátka efektivnější přestat to hrotit a radši se podívat, před jakým pocitem se snažíme zdrhnout.
 
Pěkný víkend.
 
Zobrazeno: 30 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Poradna:
Myslíme na sebe v tuto chvíli?

9.8.2019

Osho Zen karta na každý den:
9. srpna 2019 - BLÁZEN

9.8.2019

Poradna:
Co nás stále svazuje?

8.8.2019

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -