... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

3. června 2019 - POCHOPENÍ

3.6.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 3. června 2019
POCHOPENÍ
 
Pochopení přináší úlevu a svobodu. Otevírá vrátka pomyslné klece, kterou se v rámci vlastního strachu a neznalosti vybudovali a uchýlili se do ní. Někdy je těžké uvěřit, že limity, které jsme ve svém vědomí zdědili a přezvali, nejsou skutečné. Skutečné je tvoří až naše víra v ně.
 
Tak jako holubice na obrázku, i my v každém jednom momentu sedíme v otevřené kleci. Můžeme cokoliv. Otázkou ale zůstává, jestli se chceme vzdát stávající situace, která je sice nepohodlná a nabízí minimum manévrovacího prostoru, ale zároveň je bezpečně známá. Přesně víme, ve kterém rožku je naše miska se zrním, jak často se mění voda, kolikrát v týdnu dostaneme sépiovou kost a jsme si téměř jisti, že naše exkrementy nakonec uklidí někdo jiný.
 
Pokud je nám ale tahle klícka těsná, nezbývá než se přestat tvářit, že jsme v ní uvězněni nedobrovolně. Cokoliv, co nám nevyhovuje, lze změnit. Ale také je to samozřejmě výzva, protože se vydáváme do neznámých vod a jsme vystaveni důvěře ve vlastní sílu a schopnosti, stejně jako odpovědnosti za volby a činy.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 21 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Poradna:
Myslíme na sebe v tuto chvíli?

9.8.2019

Osho Zen karta na každý den:
9. srpna 2019 - BLÁZEN

9.8.2019

Poradna:
Co nás stále svazuje?

8.8.2019

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -