... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

4. června 2019 - SAMOTA

4.6.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 4. června 2019
SAMOTA
 
I přesto, že se samoty tak často obáváme, přináší obrovské benefity. Pokud nesklouzneme do pocitů opuštění a životní osamělosti, máme šanci získat to, co tak hledáme – kontakt, péči a pozornost, podporu. Když budeme následovat výzvu samoty, můžeme okusit, jaké to je dát si tyto kvality sami, místo věčného škemrání a závislosti na druhých.
 
Nejtěžší je překonat akutní fázi, kdy máme neodbytný pocit, že nám někdo nebo něco chybí. Je tak jednoduché sáhnout po mobilu a někomu zavolat či projet facebook, nebo si dopřát čokoládu. Před čím ale utíkáme a co se snažíme zajíst?
 
Dnešní příležitost k samotě nabízí velké objevy. Neznamená to, že se musíme uchýlit daleko od hlučícího davu a strávit den v emočním celibátu, stačí, když se kdykoliv, když saháme po náhražkách a šidítku, na chvíli zastavíme a zkusíme prozkoumat, co nám chybí doopravdy. A hlavně, proč si to odmítáme poskytnout sami.
 
Samota je hlubokým iniciačním procesem, díky kterému konečně můžeme vyrůst a stát se soběstačnými a dospělými. Učí nás, jak přestat hystericky kolabovat, když kolem sebe zrovna nemáme zástup kamarádů a podpory a jak se spoléhat na sebe, na své zdroje a schopnosti, které máme k dispozici.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 30 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
23. října 2019 - TRANSFORMACE

dnes

Osho Zen karta na každý den:
22. října 2019 - VEDENÍ

včera

Poradna:
Chci, abychom zůstali přátelé

před 2 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -