... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

5. června 2019 - POLITIKA

5.6.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 5. června 2019
POLITIKA
 
Začíná to tak slibně. Prostě máme pocit, že jsme na to konečně kápli! Že jsme narazili na to, po čem celý život toužíme, co nám zajistí spokojenost a naplnění, smysl života, lásku až za hrob. Najednou je všechno jasné jak facka. Tedy do momentu, kdy zaváháme, protože v tu chvíli se v nás ozve náš vnitřní manipulátor a začne nás přesvědčovat, co musíme a nesmíme, o co přijdeme, když nebudeme následovat tuto jedinečnou příležitost, která už se možná nebude nikdy opakovat. Stali jsme se otrokem vlastních nenaplněných potřeb, aniž bychom se jimi hlouběji zabývali
 
Je jednoduché odhalit manipulátora v druhých. V zásadě je někdy i možné přiznat si, že my jsme ti, kdo manipuluje, ovšem v plné šíři odhalit, že především manipulujeme sami se sebou, to je opravdu vyšší dívčí. Kdykoliv se objeví řešení našich problémů, aniž bychom byli ochotni blíže prozkoumat jejich příčiny, kdykoliv si nalháváme, kdykoliv sami sebe a druhé přesvědčujeme, už jsme si nalítli.
 
Každý v sobě máme takovouto rafinovanou část. Pokud bychom se jí chtěli zbavit, abychom byli lepší a přijatelnější, už nám vládne, ani jsme si toho nestačili všimnout. Jak patrno, tudy cesta nevede. Je dobré znát svého nepřítele, a proto je dobré, blíže se seznámit s našim vnitřním manipulátorem, který neustále retušuje naše emoce, myšlení, prožívání. Snaží se, abychom byli přijímaní, ale jde na to dost neefektivně. Nejprve se totiž musíme přijmout takoví, jací jsme tady a teď, se vším, co je v nás aktuální a bez neustálého upravování a politikaření.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 20 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Poradna:
Myslíme na sebe v tuto chvíli?

9.8.2019

Osho Zen karta na každý den:
9. srpna 2019 - BLÁZEN

9.8.2019

Poradna:
Co nás stále svazuje?

8.8.2019

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -