... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

7. června 2019 - OUTSIDER

7.6.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 7. června 2019
OUTSIDER
 
Slzy beznaděje, nudle u nosu a bezmocné cloumání mřížemi – tak by se daly popsat pocity, se kterými se ztotožňujeme, když upadneme do pocitu oběti a stanou se z nás malé děti, za které proti jejich vůli rozhoduje někdo jiný. Jednou za čas se v takové situaci ocitneme všichni, otázkou, ale je jak dlouho v bezmoci uvízneme a co všechno si tím způsobíme.
 
Outsider upřímně věří, že jeho život ovládá někdo jiný a jemu nezbývá než se přizpůsobit mizerným podmínkám. Je jedno, jestli je na vině počasí, politika, nemoc, soused, rodiče, partner, šéf nebo kolega v práci. Outsider nevidí východisko a tudíž věří, že žádné neexistuje. Zní to hrozně, vypadá to hrozně, nicméně to má jednu velikou výhodu: můžeme se oprávněně zhroutit a svést vinu na někoho jiného. Jsme chudáci a jsme z obliga.
 
I když se to nezdá, Pětka Duhy jasně ukazuje možnosti, které máme kdykoliv po ruce. Můžeme uvěřit, že jsme nemohoucí a vzdát to, stejně jako můžeme převzít odpovědnost za to, že na dané situaci máme podíl, a tím si dopřát manévrovací prostor. Jsou věci, které se fyzicky nedají změnit, ale vždy volíme, jak se v nich cítíme a jak s nimi naložíme. Ať se nám děje cokoliv, z tohoto úhlu pohledu jsme naprosto svobodné bytosti a tento druh svobody nám nikdo nemůže vzít. Pokud se o něj dobrovolně nepřipravíme sami.
 
Pěkný víkend.
 
Zobrazeno: 20 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Poradna:
Myslíme na sebe v tuto chvíli?

9.8.2019

Osho Zen karta na každý den:
9. srpna 2019 - BLÁZEN

9.8.2019

Poradna:
Co nás stále svazuje?

8.8.2019

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -