... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

14. června 2019 - STRES

14.6.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 14. června 2019
STRES
 
Stres - známe ho všichni a všichni se s ním času od času potýkáme. Máme pocit, že nestíháme, že se všechno komplikuje, že nám někdo hází klacky pod nohy a nikdo nechce spolupracovat. Zkrátka jsme pekelně zahlceni.
 
Stres ovšem nikdy nesouvisí s úkoly a povinnostmi, činy a rozhodnutími, kterým čelíme. Stres vždy souvisí s našimi skrytými očekáváními, jak danou situaci ustát a vyřešit, a hlavně, s jakým (často nereálným) výsledkem a v jakém časovém horizontu. My jsme ti, kdo krmí a zároveň dráždí tu opici, která nám může kdykoliv všechno zhatit.
 
Pokud už se dnes dostaneme do osidel sebevražedného tempa a nároků, vytěžme z této situace maximum a na chvíli se zamysleme nad tím, čemu se snažíme vyhnout, když na sebe klademe takové nároky. Co tak nepříjemného nechceme vidět, zažít, pocítit, že raději vytváříme tuhle hysterickou atmosféru a věříme, že odvedeme pozornost od podstaty vlastních problémů? Pravdě stejně neutečeme, ale pokud ještě trochu šlápneme na plyn, o to nebezpečnější bude čelní náraz.
 
Pěkný víkend.
 
Zobrazeno: 23 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
18. října 2019 - NIC

včera

Osho Zen karta na každý den:
17. října 2019 - ZPOMALENÍ

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
16. října 2019 - PŘÁTELSTVÍ

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -