... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

18. června 2019 - KAŽDODENNOST

18.6.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 18. června 2019
KAŽDODENNOST
 
Přítomnost dělá náš život krásným. Pokud jsme schopni každý den alespoň chvilku nahlížet na okolní svět skrze své srdce, budeme nasyceni. Každičký moment se kolem nás odehrává neuvěřitelná spousta věcí a je na nás, čemu dáme prioritu a pozornost. Existuje spousta krásy a spousta špíny. Dnes je na pořadu dne krása.
 
Osmička Duhy nám připomíná, že princip spokojenosti nespočívá v dechberoucích zážitcích hraničících s infarktem, ale v obyčejnosti, kterou máme každý den k dispozici. Abychom se cítili šťastní a naplnění, nemusíme čekat na pátek a dovolenou, na dobré jídlo či vybranou společnost. Stačí, když sejmeme z očí brýle vlastní oběti a lítosti a jen se rozhlédneme kolem.
 
Štěstí nepadá shůry. Je to vnitřní stav a my jeho dávkování máme v plné režii. My určujeme podmínky, jak má štěstí vypadat a my pak upadáme do trudomyslnosti, když tyto podmínky nejsou naplněny. Ve skutečnosti však lze štěstí cíti jedině v přítomnosti. Proto už jednou pro vždy přestaňme preparovat vyčpělé příběhy z dávné minulosti a neinvestujme vzácný čas do snění o tom, co bude až jednou. Štěstí je tady a teď.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 21 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
18. října 2019 - NIC

včera

Osho Zen karta na každý den:
17. října 2019 - ZPOMALENÍ

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
16. října 2019 - PŘÁTELSTVÍ

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -