... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

21. června 2019 - MOŽNOSTI

21.6.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 21. června 2019
MOŽNOSTI
 
Orel letí nad krajinou a užívá si prostoru a větrných proudů. Šetří mu síly, a tak jich využívá naplno, nechává se jimi unášet a překvapit, kam ho donesou. V té výšce nevnímá hranice a omezení. Je tu jen nekonečný prostor a svoboda až do morku kostí.
 
Dvojka Ohně v sobě nese nekonečné možnosti. Náš manévrovací prostor je o hodně větší, než jsme většinou ochotni přiznat, stejně jako je bezmezná naše svoboda. To nás ovšem činí v každém momentu dospělými, a pro někoho se to jeví jako příliš náročné. A tak ze strachu z vlastní odpovědnosti raději volíme ohraničený prostor, stříháme si pera na křídlech a držíme se při zemi. Velký rozlet přináší velký rozhled, a co si ve svázané společnosti počít s takovým volnomyšlenkářstvím.
 
Rozlétnout se jako orel je bezesporu lákavé, stejně jako téma svobody. Není to však pro každého. Svoboda obnáší samostatnost a předpokládá naši výsostnou autonomii. My volíme, my bereme zodpovědnost za důsledky našich činů. Vysoko nad mraky, obklopeni dechberoucím výhledem, není na koho ukázat prstem. Možností je mnoho, když nejsme slepice v kurníku.
 
Pěkný víkend.
 
Zobrazeno: 26 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
18. října 2019 - NIC

včera

Osho Zen karta na každý den:
17. října 2019 - ZPOMALENÍ

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
16. října 2019 - PŘÁTELSTVÍ

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -