... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

24. června 2019 - ZDROJ

24.6.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 24. června 2019
ZDROJ
 
Nezbývá připustit, že ho máme. Zdroj. Možná nám to jen zapomněli říct či ukázat, možná nám to záměrně zatajili, ale pravda je, že každý z nás má svůj interní, nevyčerpatelný, velmi flexibilní a zářivý zdroj síly, energie a podpory.
 
Je to těžko uvěřitelné, obzvláště, pokud jsme celý život zvyklí požadovat a brát pozornost zvenčí. Otočit se k sobě a spolehnout se na sebe je pro nás pak synonymum odpojení se od ostatních. Pokud ale chceme vzít život do svých rukou, nezbývá než nakopnout motor a udat směr. Už příliš dlouho jsme se nechali táhnout na vlečném laně.
 
Eso Ohně je symbolem našeho vnitřního slunce. Nese obrovský potenciál síly, odvahy a akceschopnosti. Je ale potřeba zabrat. Jestli chceme hořet, musíme naložit pod kotel. Jestliže chceme mít život alespoň trochu podle svých představ, musíme zvednout zadek z meditačního polštářku a jít občas něco zařídit. Naše síla roste výzvami, naše hranice se upevňují kontaktem a konfrontacemi, naše odvaha prožitým zklamáním, ze kterého se nezhroutíme.
 
Cennější je věci zkoušet než se chránit před rizikem. Sílu je třeba budovat, zdroj je třeba využívat. Až dnes budeme sami sebe zase přesvědčovat, že na něco nemáme, aniž bychom to zkusili, ujistěme se, že o pravdu mluvíme ze středu vlastního zdroje a ne z hlavy, která nemá potuchy, jak to vypadá v naší pánvi.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 30 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
18. října 2019 - NIC

včera

Osho Zen karta na každý den:
17. října 2019 - ZPOMALENÍ

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
16. října 2019 - PŘÁTELSTVÍ

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -