... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

26. června 2019 - POLITIKA

26.6.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 26. června 2019
POLITIKA
 
Je opravdu těžké rozeznat svou autentickou pravdu. Jsme plni rafinovaných obranných mechanismů, které se spouští tak rychle, že si ani nevšimneme, že už v nich frčíme. Je opravdu těžké sebou nemanipulovat a nenásledovat ten nekonečný proud zajišťování si pozornosti a vyhýbání se zranění zvenčí.
 
Kdykoliv se objeví to zvláštní pnutí a tah na branku, kdy je absolutní štěstí na dosah a my máme pocit, že cítíme, že tentokrát je to to pravé, kdykoliv máme pocit, že zase stojíme před nabídkou zaručeného štěstí, které se neodmítá, pravděpodobně jsme si naběhli. Kdykoliv máme pocit, že nemůžeme jinak, že tohle je ta jediná pravá cesta, už jsme se obrali o svobodnou volbu. Náš lstivý had nám syčí do ucha a my ho následujeme.
 
Rozeznat vlastní manipulaci je čin hodný Herkula. Heslo, které nám pomůže rozeznat vlastní manipulaci, zní volba. Pokud si udržíme nadhled a odstup a dovolíme sami sobě nenásledovat lákavé nabídky na instantní blaho a přesto se cítit dobře, náš vnitřní našeptávač nad námi nemá takovou moc. A pokud nám nejde odolat, než učiníme kroky, prozkoumejme, jakou potřebu nám tahle nedobrovolná volba má doopravdy nasytit, a proč si ji nenasytíme jednoduše sami bez toho divadla kolem.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 34 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
18. října 2019 - NIC

včera

Osho Zen karta na každý den:
17. října 2019 - ZPOMALENÍ

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
16. října 2019 - PŘÁTELSTVÍ

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -