... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

3. července 2019 - IZOLACE

3.7.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 3. července 2019
IZOLACE
 
Život někdy sakra bolí. Ale ještě víc bolí, když se mu ze strachu z bolesti vyhýbáme. Vnímat a prožít bolest, když tady prostě je, je sice náročné, ale je to také jediný způsob, jak ji nechat přirozeně odplynout. Pokud bolest popíráme, a její prožívání vnímáme jako slabost, je to jako když se zraníme a místo abych si ranku jednoduše ošetřili, trvalým přehlížením se propracujeme až k amputaci.
 
Trojka Mraků nemilosrdně míří do epicentra našich starých příběhů, kdy se bolest jevila tak velká, že jsme se raději odpojili a vytvořili si tak trochu jinou realitu založenou na přesvědčení, že když nikdy nebudeme fňukat, víc zabereme, kompenzujeme to prací, starostmi o druhé, sportem nebo alkoholem, bolest navždy zmizí. Ale ouha, ať uděláme cokoliv, stejně cítíme, že tam někde je a číhá na moment, kdy nebudeme dostatečně ostražití (rozuměj odpojení).
 
Pojďme dnes změnit řád věcí. Zatáhněme za tu rezavou výhybku, díky které valíme roky ve stejných kolejích. Zkusme na pár minut či sekund odložit všechny masky a ponořme se do bolavých míst. Jasně, že to bude bolet, ale jedině s bolestí je také spojena úleva. Rozhodně nejde o to, rozškrábat si strupy do krve, jde o to vyčistit ránu. Vraťme se na chvíli do míst, které nás stejně pořád pronásledují, ještě jednou se spojme se zamrzlou bolestí a pak tomu řekněme ano. Ano příběhům, které se staly a nejdou odestát, ano dětským křivdám, ano nespravedlnostem a ponížení. Otevřeme náruč a místo nekonečných výčitek se obejměme, protože tenkrát se všechno odehrálo podle nejvyššího řádu a my jsme udělali, co jsme mohli. A za to se oceňme.
 
Bezmoc, která nás svírá, tu je protože chceme za každou cenu napravit křivdy z minulosti, ale to nejde. Jde jen s pokorou akceptovat, že naše osobní historie je opravdu bohatá a my jsme silní, protože jsme to všechno přežili a alespoň část z toho můžeme konečně pustit po vodě.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 44 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
18. října 2019 - NIC

včera

Osho Zen karta na každý den:
17. října 2019 - ZPOMALENÍ

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
16. října 2019 - PŘÁTELSTVÍ

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -