... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

9. července 2019 - PODMIŇOVÁNÍ

9.7.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 9. července 2019
PODMIŇOVÁNÍ
 
Když budou jedničky, bude kolo. Až si to uklidíš, můžeš jít ven. Dokud to nesníš, nevstaneš od stolu. Každá rodina má svou „větu“, která se nám vryla nejen do paměti, ale přímo do buněk. A zrovna dnes je příhodná energie zkusit ji rozklíčovat. Nejde ani tak o jednotlivá slova, jako o podprahové poselství, které nám chtěl její autor předat.
 
Podmiňování je až nesnesitelně svazující. Více než jasně určuje podmínky, za kterých máme na něco právo. Už dávno nad sebou ale nemáme drába, který by bedlivě sledoval dodržování interních pravidel. Naprosto dobrovolně jsme tuto roli přezvali sami a sami sobě velmi střídmě dávkujeme pocity spokojenosti a naplnění.
 
Pojďme se tedy dnes podívat na to, co jsou ta naše pravidla. Ať už je to meta vzhledu, postavení, čísla na účtu, značky auta, promeditovaných hodin – dokud toho nedosáhneme, nejsme k sobě laskaví. Věříme, že když nesplníme podmínky, nemáme nárok, a tak se sebou do padnutí hrajeme tuhle podivnou hru.
 
Jediný způsob, jak se vymanit, je zapomenout na podmínky a začít se sytit plnými doušky hned teď. Dopřejme si respekt, i přesto, že jsme něco neustáli; laskavost ve chvílích, kdy na sebe nejsme hrdí; kontakt, když cítíme bolest. A stále si dnes připomínejme, že být jen tak je ažaž. Už jen to, že dýcháme nám dává právo  a přístup ke štěstí.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 20 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
18. října 2019 - NIC

včera

Osho Zen karta na každý den:
17. října 2019 - ZPOMALENÍ

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
16. října 2019 - PŘÁTELSTVÍ

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -