... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

10. července 2019 - DO NITRA

10.7.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 10. července 2019
DO NITRA
 
S vnímáním přítomnosti je to jako s plaváním. Když na chvíli zpomalíme, nedej bože zastavíme, začneme klesat do vlastních hlubin. Pokud jsme přesvědčeni, že v nich sídlí lochneská příšera, se kterou se fakt nechceme potkat, nezbývá než zabrat a už nikdy nevypadnout z tempa. Pokud ale víme, co naše hlubiny obsahují, není důvod občas neklesnout, a ulevit tak věčně namáhaným svalům.
 
Čtyřka Vody nás konfrontuje s naším vlastním obsahem. Jen blázen by si myslel, že před sebou utečeme, že zaretušujeme to, s tím se nechceme potkat a neudusíme se pod maskami, které jsme nasadili. Kamkoliv se hneme, naše podstata jde s námi. A s ní staré bolestivé příběhy, křivdy, nenaplněné potřeby, strachy a obavy, slabosti a zlozvyky.
 
Čím více popíráme, tím více energie na mimikry musíme vynaložit. Čím rychleji utíkáme, tím rychleji náš strach prohání. Nezbývá než vysadit tempo, nahlédnout do hlubin a prozkoumat, kde nás tlačí bota a co tak moc nechceme vidět a cítit. Pokud máme kapacity roky před sebou utíkat, pak dozajista máme kapacitu na chvíli se zastavit a čelit osobnímu nepohodlí v podobě nepříjemné emoce nebo vzpomínky.
 
Povolme a dovolme své pozornosti klesnout. Prozkoumejme temná místa v sobě, bez soudu a se vší laskavostí. Pojmenujme své niterné strachy. Čím blíže jim budeme, tím menší jsou, a naopak. Zbavit se jich nejde, ale rozhodně je můžeme ukonejšit, protože jsou vyděšení stejně jako my. Dopřejme si hluboký nádech a ponořme se.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 21 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
18. října 2019 - NIC

včera

Osho Zen karta na každý den:
17. října 2019 - ZPOMALENÍ

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
16. října 2019 - PŘÁTELSTVÍ

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -