... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

11. července 2019 - HARMONIE

11.7.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku
KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 11. července 2019
HARMONIE
 
Desítka Vody završuje situace a velmi jemným, ovšem nekompromisním, způsobem se nám snaží naznačit, že tam, kam se tak sveřepě tlačíme, cesta nevede. Ať už chceme být lepšími, zbavit se zlozvyků, zhubnout, více odpočívat, být laskavější, správně se vymezovat…, zkrátka ať už investujeme čas a energii do jakékoliv změny, něco jsme přeskočili a přehlédli.
 
Dnes je totiž na pořadu dne nedělat nic a plně se naladit na to aktuální v nás. Pokud upřímně chceme změnu, musíme napřed prozkoumat, co v sobě vlastně chceme změnit. Harmonie totiž rozhodně není dokonalost a přiblížení se ideálu. Pokud věříme a lpíme na tom, že napřed musíme být nějací, abychom se sebou byli spokojeni, pak se odmítáme a ponižujeme. Svou nespokojenost a neschopnost se ocenit schováváme za disciplínou makat na sobě.
 
Až se sebou přestaneme bojovat, ale láskyplně začneme akceptovat kdo dnes jsme, co cítíme a jak se máme, změny možná dosáhneme bez úsilí a naprosto spontánně. Změnu jsme totiž již učinili - místo odmítání a retušování sebe sama, jsme se přijali. Bezpodmínečně a absolutně se vším, co k nám dnes náleží.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 31 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
18. října 2019 - NIC

včera

Osho Zen karta na každý den:
17. října 2019 - ZPOMALENÍ

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
16. října 2019 - PŘÁTELSTVÍ

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -