... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

17. července 2019 - SAMOTA

17.7.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 17. července 2019
SAMOTA
 
Úplněk pomalu ustupuje a je na místě zorientovat se v tom, co se událo. Chvilka usebrání, klidu a samoty je dnes více než žádoucí. Nemusíme striktně analyzovat uplynulé události, mnohdy stačí jen udělat prostor, aby mohli důležité dílky zapadnout na své místo a my budeme po čase seznámeni s novým vnitřním obrazem.
 
A právě chvíle vědomé samoty může být pro dnešek kamenem úrazu. Jak je možné, že nám na něj zase nevyzbyl čas? Jak to, že se denně neobdarujeme něčím tak cenným, jako je tichý a vědomí kontakt se sebou. Co nás žene do aktivit, kontaktu s druhými, trávení času nad sociálními sítěmi místo toho, abychom vyživili sami sebe?
 
Základním nedorozuměním spojeným se samotou je, že se mylně domníváme, že když kolem nás nikdo momentálně není, že je s námi něco špatně. Samotu si pleteme s absencí někoho ve své blízkosti. Ve skutečnosti je to ale domnělá absence v nás. Chceme kontakt, protože si myslíme, že ten druhý zasytí to hladové místo a bude zase dobře. A když kolem není takový krmič, objevuje se panika.
 
Poustevník nás učí, že ať kráčíme životem v davu nebo úplně sami, záleží jen a jen na nás, jak se budeme cítit. Pokud si sebe nejsme vědomi, budeme se cítit opuštěni i uprostřed davu, pokud jsme v kontaktu se svým nitrem, budeme se cítit naplněni i o samotě.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 35 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
13. prosince 2019 - NOVÉ VIDĚNÍ

dnes

Osho Zen karta na každý den:
12. prosince 2019 - TOTÁLNOST

včera

Osho Zen karta na každý den:
11. prosince 2019 - TOTÁLNOST

před 2 dny

Nejživější diskuze

Dnes: Domovní zvonek
Včera: -