... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

18. července 2019 - PRŮLOM

18.7.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku
KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 18. července 2019
PRŮLOM
 
Katarze, která dnes pravděpodobně přijde, přinese obrovskou úlevu. Tenze povolí a až se vyplaví dlouho uměle zadržovaný odpad, všechno zase začne proudit. Tedy alespoň na nějakou dobu, jejíž délku máme striktně ve svých rukou.
 
Za průlom v našem životě málokdy může Deus ex machina, většinou je výsledkem prachobyčejné fyziky. Zkrátka a dobře, tam, kde je dlouho nějaký přetlak, něco povolí a už to lítá. Ať to jsou nahromaděné pochyby, které se díky dnešní konstelaci přetaví v nové odvážné řešení, nebo se bude jednat o výbuch dlouho potlačené osobní pravdy, nemá cenu se bičovat a cítit provinile. Stalo se.
 
O mnoho důležitější je věnovat pozornost tomu, jak s novou situací naložíme až pomine extáze a hladina adrenalinu klesne na obvyklou míru. Průlom je do určité míry mechanická záležitost, ale duchovním prožitkem se stává až v momentě, kdy následujeme katarzí nově vytvořené koryto. Není totiž nic přízemnějšího a zabedněnějšího, když tuhle bouřlivou sílu necháme bouchat na prázdno a časem zase zabředneme do stejné brázdy.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 39 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
13. prosince 2019 - NOVÉ VIDĚNÍ

dnes

Osho Zen karta na každý den:
12. prosince 2019 - TOTÁLNOST

včera

Osho Zen karta na každý den:
11. prosince 2019 - TOTÁLNOST

před 2 dny

Nejživější diskuze

Dnes: Domovní zvonek
Včera: -