... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

19. července 2019 - STRES

19.7.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku
KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 19. července 2019
STRES
 
Člověče, zpomal! Anebo raději rovnou zastav. Horká hlava a zahlcení nejsou dobrými rádci, zamlží náš zrak a my pak jen nahodile reagujeme na cokoliv, co se kolem nás šustne. Byl to dlouhý týden a bylo toho dost a dnes to nemusíme všechno zhroutit.
 
Sedmička Ohně zrychluje tep a krátí dech. Někdy může být adrenalin atraktivní, ale ne v případě, že jen naše tělo produkuje ve zvýšené míře už několik dní, či dokonce týdnů bez přestávky. Je na čase si přiznat, že tenhle stav už nás dávno nebaví a opravdu není hnacím motorem k lepším a rychlejším výkonům. Zkrátka jsme unavení, a tak děláme hlouposti z nepozornosti.
 
Stres má v našem systému hluboké, přehluboké kořeny. Všechen ten celoživotní tlak na naši osobnost, náš vzhled, společenské postavení, práci, chování, smysl života, projevy emocí jsme přijali za vlastní a statečně v něm pokračujeme, tváříce se, že na sobě makáme. Ale ve skutečnosti se jen odmítáme potkat s realitou. Než se zastavit a zjistit, kdo vlastně jsme, čemu se vyhýbáme, z čeho máme paniku, co se bytostně bojíme ukázat, tak se raději uštveme k smrti.
 
Stres není zahlcení prací, stres jsou naše zvýšená a zejména nenaplněná očekávání na nás samé. My máme bič v ruce a my jej také alespoň pro dnešek, pro tento víkend, pro toto léto, pro tento rok či život můžeme zahodit a místo popohánění se k lepší masce sebe sama, se pokusit sebe pochopit a přijmout.
 

Pěkný víkend.

P.S. Dnes jsem v poradně omylem klikla na Odmítnout místo Přijmout dotaz. Pokud to čtete a jste to Vy, kdo jste dostala zamítavý email ohledně odpovědi, prosím napište jej znovu. Moc se omlouvám, ani mně se Stres po ránu nevyhnul :)

 
Zobrazeno: 51 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
13. prosince 2019 - NOVÉ VIDĚNÍ

dnes

Osho Zen karta na každý den:
12. prosince 2019 - TOTÁLNOST

včera

Osho Zen karta na každý den:
11. prosince 2019 - TOTÁLNOST

před 2 dny

Nejživější diskuze

Dnes: Domovní zvonek
Včera: -