... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

28. srpna 2019 - POLITIKA

28.8.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 28. srpna 2019
POLITIKA
 
Všichni v sobě máme pokrytce, jednu část nás samých, která má za úkol kamuflovat, tajit, překrucovat, ale také elegantně tlačit a vydírat, zkrátka manipulovat a politikařit. Ne, opravdu není nutné prskat a pohoršovat se, ani se cítit provinile. Tyhle reakce přeskočme a raději se zabývejme tím, co s ním.
 
Vnitřní politik vzniknul ve chvílích velkého emočního rozrušení a jeho úkolem je chránit nás před opakováním stejné bolesti. Našeptává nám, co a jak máme komu říkat, abychom nebyli odmítnuti a jak skrývat to, co je považováno za nežádoucí. Učí nás využívat příležitostí ve svůj prospěch, protože věří, že nikdo jiný nás nemá tak rád, aby se o nás láskyplně postaral.
 
Bohužel, přes (nebo právě pro) veškerou jeho péči jsme ve výsledku jen loutka, která obratně mění masky podle toho, s kým je momentálně v kontaktu a která má uši a oči našpicované, kde se objeví nějaká příležitost obohatit se. Možná tam někde hluboko v nás je to myšleno dobře, ale za ty roky se tento obranný mechanismus tak vyvinul, že už jej používáme neustále, i ve chvílích, kdy je na místě autenticita a upřímnost.
 
Dnes se objeví jedinečná příležitost prozkoumat toto temné zákoutí v nás. Buďme k sobě laskaví, ale zároveň nekompromisní. Nenechme se omámit argumenty, ale upřímně hledejme pravdu o tom, kde a před kým se děláme lepší a co za to čekáme. Ve výsledku to možná nebude moc pěkný pohled, ale cokoliv je lepší než pokračovat v téhle hře se sebou.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 20 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
23. října 2019 - TRANSFORMACE

dnes

Osho Zen karta na každý den:
22. října 2019 - VEDENÍ

včera

Poradna:
Chci, abychom zůstali přátelé

před 2 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -