... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

4. září 2019 - PODMIŇOVÁNÍ

4.9.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 4. září 2019
PODMIŇOVÁNÍ
 
Ne nadarmo se mu říká ďábelské. Každou volnou chvíli nám totiž našeptává, jací bychom měli být a co bychom měli před ostatními schovávat, abychom si zajistili jejich přízeň a přijetí a své teplé místečko uprostřed stáda.
 
Příběh o lvíčeti, které se ocitlo v ovčím stádě je chronicky známý. Beze zbytku se přizpůsobilo tomu, co kolem sebe vidělo. Kam šly ovce šlo i lvíče, co žraly ovce, žralo lvíče. Z čeho měly strach ovce, mělo i lvíče. Nebýt starého lva, který jej násilím vytrhnul ze stáda, nikdy by lvíče nezjistilo, že jeho strach vůbec není jeho strachem, ale strachem, který okoukalo a nasálo, jen aby se neodlišovalo, a zajistilo si tak ochranu stáda, kterou vůbec nepotřebovalo.
 
Když se příliš dlouho přizpůsobujeme, přichází pochyby. Najednou opravdu nevíme, kdo jsme, co je nám přirozené a co vnucené, je těžké se zorientovat ve svých potřebách a tužbách. O to těžší se pak cesta ven, protože jsme nasáklí strachem našeho okolí.
 
Prozkoumejme dnes podmínky, kterými se bombardujeme. Co si myslíme, že druzí ocení? Jak se máme chovat, abychom nebyli odmítnuti nebo zesměšněni? Každý jeden moment, kdy vcházíme do interakce s druhými se zapíná radar, který okamžitě načítá, co asi tak druhá strana ohodnotila kladně a my máme tendenci to okamžitě a bezmyšlenkovitě následovat.
 
Je čas vykouknout za ohradu a dopřát si svobodný pohyb. Příliš dlouho jsme se drželi uprostřed stáda a zvykli si na to, že jsme utlačovaní, dokonce jsme to považovali za projev ochrany. První kroky bez opory budou možná vratké, ale až získáme jistotu, už nás nic ve svobodném pohybu nezastaví.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 18 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
23. října 2019 - TRANSFORMACE

dnes

Osho Zen karta na každý den:
22. října 2019 - VEDENÍ

včera

Poradna:
Chci, abychom zůstali přátelé

před 2 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -