... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

9. září 2019 - DŮVĚRA

9.9.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

ARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 9. září 2019
DŮVĚRA
 
Jsou chvíle, kdy nemáme věci pod kontrolou a jejichž výsledek na nás prostě nezávisí. Nezbývá než počkat. Do určité míry ale vlastně výsledek můžeme ovlivnit. Velmi totiž záleží, v jaké energii čekáme, zda se užíráme tím, že nemáme jistotu a záruky, nebo zda prostě důvěřujeme a přestaneme se zabývat věcmi, které tady a teď jsou mimo naše kompetence.
 
Důvěra rozhodně neznamená, že naivně věříme v létající pečené holuby a o nic se nestaráme a nic nebudujeme. Je klíčovou ve chvílích, kdy nevíme a vnitřní prostor můžeme zaplnit různě – obavami, nebo nadějí. A také rozhodně není o tom, že důvěřovat se vyplatí, protože pak se nám splní to, co chceme.To bychom se nějakým nepochopením octnuli přímo v epicentru manipulace.
 
Je až zarážející jako moc důvěra souvisí se sebehodnotou. Pokud o sobě máme nízké smýšlení, jako bychom upřímně mohli věřit, že by Existence mohla pracovat v náš dlouhodobý prospěch?
 
Pokud nevíme, jak v sobě důvěru zažehnout, začněme tím základním (a bohužel také nejtěžším) – přestaňme živit negativní scénáře. Myšlenka má ohromnou moc a jestliže příliš zaobíráme sebedestrukcí, začne se zhmotňovat. A možná je konečně na pořadu dne upřímně prozkoumat, proč je pro nás tak atraktivní stále dokola věnovat pozornost katastrofám, nezdarům, křivdám a nespravedlnosti v naší hlavě a stále si potvrzovat, jak si nestojíme za podporu péči a zázraky.
 
Pěkný den. 9. 
 
Zobrazeno: 112 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
23. října 2019 - TRANSFORMACE

dnes

Osho Zen karta na každý den:
22. října 2019 - VEDENÍ

včera

Poradna:
Chci, abychom zůstali přátelé

před 2 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -