... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

12. září 2019 - PŘÁTELSTVÍ

12.9.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 12. září 2019
PŘÁTELSTVÍ
 
Kontakt je to nejléčivější, co je nám dopřáváno a co máme k dispozici. Překročme dnes svůj stín, omluvme se, velkoryse mávněme rukou, odpusťme, konečně zavolejme a konečně obejměme. Pokud naše srdce bude otevřené, dostane se nám krásného prožitku.
 
Jsme příliš zacyklení ve svých dramatech, křivdách a minulých zážitcích, a proto je nesmírně těžké vstoupit do kontaktu s druhým naprosto čistě bez očekávání nebo obav. Naše mysl je v určitém ohledu geniální a okamžitě rozjede obrovský, byť podvědomý, proces srovnávání a obrany. Ve skutečnosti jsou naši partneři málokdy tak příšerní, jak je vidíme. Ale velmi často nevidíme svá všudypřítomná očekávání, která pokud nejsou naplněna, spouští kolotoč zklamání, požadování, výčitek a nespokojenosti.
 
Dvojka Vody symbolizuje vrchol přátelství – plný kontakt, který díky tomu, že je naprosto přítomný, nedává prostor pro domněnky a zklamání. Je pouze prožíván, se vším, co přináší. Odložme dnes stranou všechny výhrady a zkusme se s druhými potkávat ne přes soudící hlavu, ale přes prožívající srdce.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 22 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
23. října 2019 - TRANSFORMACE

dnes

Osho Zen karta na každý den:
22. října 2019 - VEDENÍ

včera

Poradna:
Chci, abychom zůstali přátelé

před 2 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -