... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

17. září 2019 - HARMONIE

17.9.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 17. září 2019
HARMONIE
 
Když víš, co cítíš, víš, co máš dělat. Když znáš a žiješ svou vlastní pravdu, už ji nemusíš křičet do světa. Anebo konečně můžeš. Když jsi v souladu se sebou, všechno plyne a boje a zbytečné úsilí mizí.
 
Často si harmonii představujeme jako moment procitnutí či osvícení, po kterém už se budeme mít jen dobře. Když budeme dostatečně dlouho meditovat, praktikovat, nejíst maso, cvičit, potkávat se s anděly, chodit na regrese, jednou se to přece musí povést a my pocítíme hlubokou úlevu, lehkou radost ze života a všeobjímající klid a mír. Nic už se nás nedotkne a my všem budeme ukázat, jak vypadá bezpodmínečná láska. Inu, i to je cesta.
 
Desítka Vody však nabízí naprosto jiný scénář. Ukazuje, jak nastolit harmonii okamžitě, teď hned. Nejde totiž o to odstranit, rozpustit a smazat v nás všechno to, co dere naši mysl, co považujeme za překážku k lásce a přijetí a pak pocítit vnitřní čistotu. Harmonie přichází spontánně vždy, když se sebou přestáváme bojovat a nesouhlasit. Když v každý moment přijmeme to, co je naší součástí. Nesnažíme se to opravit a zlepšit, jen s tím chvíli nebojujeme, velmi bděle to vnímáme a zajistíme tmu uvnitř důstojný prostor.
 
Soulad se totiž nevytváří, soulad se pouze prožívá.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 29 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
17. ledna 2020 - BOJOVÁNÍ

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
16. ledna 2020 - LAKOMEC

před 3 dny

Osho Zen karta na každý den:
15. ledna 2020 - UVĚDOMĚNÍ

15.1.2020

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -