... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

18. září 2019 - LAKOMEC

18.9.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 18. září 2019
LAKOMEC
 
Než nad Lakomcem ohrneme nos a odsoudíme ho za jeho harpagonství, pojďme se s ním dnes blíže seznámit. Co je to vůbec za postavičku v nás, která se chová jako by svět byl místo plné lotrů a podvodníků, před kterými je třeba se mít za každou cenu na pozoru?
 
Lakomec má především strach. Ve skutečnosti oplývá málem a na tom málu je závislý. Nikdy nezažil pocit plnosti a pozornost, péče a láska mu vždy byla dávkovaná jen po kapkách. Představa, že by ho někdo připravil o jednu jedinou kapičku je pro něj doslova likvidační. A protože sílu nasycení nikdy nezažil, neví, jaké jsou její zákonitosti. Neví, že když se odváží a vejde s druhými do upřímného kontaktu, tak nemůže být okraden, ale obdarován.
 
Pokud nechceme, aby naše poklady zcela zašly, musíme s nimi ven, mezi lidi. I přesto, že jsme jako malí dostávali tak málo, máme co nabídnout: úsměv, oční kontakt, kompliment, podporu. Vylezme pro dnešek ze své zahořklé sluje a buďme trochu rozhazovační. Večer si pak můžeme spočítat, jestli nás to udělalo chudšími či bohatšími.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 29 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
18. listopadu 2019 - INTENZITA

dnes

Osho Zen karta na každý den:
15. listopadu 2019 - NEVINNOST

před 3 dny

Osho Zen karta na každý den:
14. listopadu 2019 - ZMĚNA

14.11.2019

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -