... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

19. září 2019 - DOSPĚLOST

19.9.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 19. září 2019
DOSPĚLOST
 
Eso Duhy je branou ke svobodě, autonomii a hojnosti. Nese v sobě potenciál všeho, po čem v životě toužíme a chceme dosáhnout. Ale především v sobě nese odpovědnost za naše zdroje a možnosti toho vůbec dosáhnout.
 
I přesto, že si často stýskáme a nejraději bychom se vrátili do bezstarostného dětství, má dospělost o hodně více výhod. Jako děti jsme měli pramálo voleb a museli jsme často brát to, co před nás bylo postaveno. Nemuseli jsme spoustu věcí řešit, ale také jsme o nich nemohli rozhodovat. Všimli jste si, jak často se tak chováme i v dospělosti? Vůbec nebereme na vědomí, že naše konfekční velikost 36-44 nepřináší jen povinnost chodit do práce a platit daně, ale že zároveň nabízí všechno to, o čem jsme jako děti snili. A přesto (anebo možná právě proto!) se často tváříme a chováme, jako malé děti, které nic nemohou, anebo jen čekají, až to někdo udělá za ně.
 
Čas nejde vrátit, ani v tom dobrém, ani v tom špatném. Základním aspektem dospělosti je převzít odpovědnost za to, kde se v životě aktuálně nacházíme. Zkusme na chvíli nehledat viníky, kteří nás svázali do kozelce a násilím donutili vstoupit do tohoto svazku, do této práce a do těchto finančních a jiných závazků. Pokud konečně připustíme, že máme podíl na svém životě a přestaneme se chovat jako malé děti, kterým se přihodila nějaká nespravedlnost, dáváme si také svolení svůj život formovat podle vlastních představ. Do té doby jen jako malé děti musíme poslouchat a plnit příkazy.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 24 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
23. října 2019 - TRANSFORMACE

dnes

Osho Zen karta na každý den:
22. října 2019 - VEDENÍ

včera

Poradna:
Chci, abychom zůstali přátelé

před 2 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -