... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

20. září 2019 - VINA

20.9.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 20. září 219
VINA
 
Včerejší lekce dospělosti dnes projde svou velkou zkouškou. Není nic dospělejšího než přestat upadat do dětské a dětinské provinilosti a utápět se v ní, dramaticky si rvát vlasy a holá místa si posypávat ještě horkým popelem.
 
Osmička Mraků dost jasně symbolizuje, co s námi pocit viny dělá – kráká nás za vlasy jako malé děti. Když se ztišíme, tak můžeme ještě zaslechnout ozvěnu řezavého hlasu „Kdo to udělal? No tak povíš mi, kdo to udělal???“. Její poselství nám rozhodně nenaznačuje, že si můžeme kráčet světem bez odpovědnosti za své činy, ale dost jasně ukazuje nesmyslnost provinilosti, která způsobuje jediné. Upadáme do paralýzy a nenapravujeme své chyby, jen čekáme na trest jako na ránu z milosti.
 
Výsadou dospělých je tu a tam udělat chybu. Občas šlápneme vedle, něco přehlédneme, něco ve zbrklosti vyhodnotníme nesprávně. Je to velmi nepříjemný moment a jeho prožívání v dospělosti je přímo úměrné tomu, jakým způsobem jsme jako děti byli vystaveni konfrontaci s něčím, co jsme provedli.
 
Když dovolíme pocitu viny, aby nás ovládl, opět se stáváme malými zostuzenými dětmi, které si přejí, aby už konečně byly potrestány, jen aby to ponižování skončilo. Pokud ale přestaneme ztrácet čas a zaměříme se na to, co bylo opravdovou příčinou našeho ušlápnutí, co za výzvy nabízí a jak škodu napravit, máme šanci poučit se a příště se pocitu viny a ponížení vyhnout.
 
Pěkný víkend.
 
Zobrazeno: 22 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
18. listopadu 2019 - INTENZITA

dnes

Osho Zen karta na každý den:
15. listopadu 2019 - NEVINNOST

před 3 dny

Osho Zen karta na každý den:
14. listopadu 2019 - ZMĚNA

14.11.2019

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -