... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

24. září 2019 - NEVINNOST

24.9.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 24. září 2019
NEVINNOST
 
Naše nevinnost není dána absencí chyb a přešlapů, ale naší schopností být vůči sobě pravdivý a upřímný. Největším osobním hrdelním zločinem na naší cestě životem je totiž lhaní si do vlastní kapsy. I když je jeho důvodem vždy pochopitelný (a často omluvitelný) strach, způsobuje stavy těžké stagnace a paralýzy, která nám nedovoluje hnout se z místa, a pokud ano, tak jediný pohyb a směr, který máme k dispozici, je točení se v kruhu.
 
Obvykle se pravdě vyhýbáme, protože si myslíme, že bolí. Ano, někdy tne do živého. Ale z dlouhodobého hlediska je rekonvalescence po takovém zákroku rychlá a úspěšná. Podstatně rychlejší než setrvávání ve lži, oběti a obviňování těch druhých. A čím větší je iluze, tím bolestnější je pravda, která nás zasáhne. Pokud se tedy efektivně chceme bolesti vyhnout, nezbývá než v sobě udržovat čisté a jasné prostředí, které žádné lži neživí.
 
Dnes se objeví jedinečná příležitost nahlédnout na to, jak to tedy je. Cokoliv, co nás momentálně trápí, s čím si nevíme rady, v čem se topíme, stagnuje, protože se stále snažíme uchylovat k „jemnějším“ variantám, které nás více a více otravují, až způsobí kolaps orgánů. Ne vždy je řez Pravdou řezničina, při které cáká krev na všechny strany. Může mít jakoukoliv podobu, ale platí, že čím více se budeme cukat, tím větší zůstane jizva.
 
Nekutejme pravdu ze sebe ani z druhých. Stačí se jí upřímně (i když se strachem) otevřít. Vyjeví se sama, v té nejléčivější podobě. Krystalická, jasná, dezinfikující.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 18 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
23. října 2019 - TRANSFORMACE

dnes

Osho Zen karta na každý den:
22. října 2019 - VEDENÍ

včera

Poradna:
Chci, abychom zůstali přátelé

před 2 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -