... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

25. září 2019 - SEN

25.9.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 25. září 2019
SEN
 
Je tak příjemné nechat se unášet představami jiné reality plné splněných snů, hladivých dialogů plných empatie, jasných konfrontací, ze kterých odcházíme jako vyrovnaný vítěz. Je tak příjemné bezpečně si živit všechny naše touhy, aniž bychom museli riskovat.
 
Šestka Vody symbolizuje poněkud zrádný zlozvyk snění a ulítávání. Kdykoliv bychom se měli potkat s pravdou a bolestí, je zkrátka jednodušší uniknout do vysněné reality a představit si, že příběh končí jinak. Zdá se, že na tom není nic závadného, nikomu přece neškodíme. Ale zároveň si také neprospíváme.
 
Největším úskalím úniku do snění je, že marníme čas. Živíme představy, které se nikdy nestanou skutečností a když se na chvíli vrátíme do přítomnosti, zjistíme, že je stále taková, jakou jsme ji opustili. Náš život pustne a my s ním. A nezbývá než častěji unikat do načančaného světa fantazie.
 
Pojďme se dnes podívat na to, jaký je opravdový poměr toho, kolik času trávíme ve své hlavě, kde živíme nenaplnitelné představy a kolik času jsme v přítomnosti, kde se změny mohou fyzicky odehrávat. Každý sen se může stát realitou, pokud jej začneme ve fyzické realitě zhmotňovat. Stačí jen rozeznat, kdy ze strachu před životem a jeho výzvami sníme a kdy si vizualizujeme to, za čím chceme opravdu jít a vytvořit to.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 35 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
17. ledna 2020 - BOJOVÁNÍ

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
16. ledna 2020 - LAKOMEC

před 3 dny

Osho Zen karta na každý den:
15. ledna 2020 - UVĚDOMĚNÍ

15.1.2020

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -