... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

26. září 2019 - VINA

26.9.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 26. září 2019
VINA
 
Ach, zase jsme něco udělali špatně. Byli jsme moc hluční, moc zbrklí, moc pomalí, mluvili jsme moc, nebo naopak nás zase přemohl stud. Vina je úžasná! Nedělá rozdíly, přimkne s k nám za cokoliv. Můžeme se cítit provinile za to, že jsme příliš úspěšní, stejně jako za to, že jsme zase selhali.
 
Když upadáme do pocitů provinilosti, stáváme s opět malými dětmi, kteří byli necitlivě peskováni za nevydařené pokusy objevovat tento svět. Začneme se hrbit a čekáme odkud přiletí facka nebo peprný komentář. Pravda ale je, že dnes už jsme dospělí a máme dostatečnou sebereflexi, abychom si mohli uvědomit, jak nereálné představy a přesvědčení o sobě dobrovolně živíme. Ať se snažíme sebevíc, stejně nemůžeme do situace přispět více než padesáti procenty. Tak jak bychom také mohli za všechno my sami?
 
Chybám se nelze vyhnout. Každý z nás zkrátka čas od času udělá něco, na co není příliš hrdý. Chyby jsou tu jako pomocný nástroj k růstu, abychom si mohli říci: aha, tak takhle to fungovat nebude, zajímavé... Navíc, naše okolí je tak pohlceno vlastními pocity provinilosti, že zdaleka nemá takovou kapacitu k souzení, jak mu dáváme. To my sami nad sebou vyřkneme verdikt, sami si ho provinile vyslechneme a sami se „spravedlivě“ ztrestáme. A to je dobrá zpráva. Můžeme s tím kdykoliv přestat.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 36 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
17. ledna 2020 - BOJOVÁNÍ

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
16. ledna 2020 - LAKOMEC

před 3 dny

Osho Zen karta na každý den:
15. ledna 2020 - UVĚDOMĚNÍ

15.1.2020

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -