... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

27. září 2019 - DOBRODRUŽSTVÍ

27.9.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 27. září 2019
DOBRODRUŽSTVÍ
 
Dospělí nemají dobrodružství rádi. Nemohou se na něj předem připravit, neví, co mají očekávat a vůbec je považují za něco nezodpovědného. Děti dobrodružství milují. Milují ten moment překvapení a radost z toho, že mohou spontánně zareagovat. Jejich autenticita jim sytí duši a buduje (sebe)důvěru.
 
Páže Duhy nás vrací do našeho dětství a do časů před strachem, který do nás rodiče vtloukli. Tehdy jsme žili v domnění, že tu jsme vítaní, chtění a milovaní a pocity ohrožení pro nás byly něco naprosto neznámého. Dnes je to jinak, jsme dospělí a víme, že život není rajská zahrada. Jsme schopni racionálně uvažovat a předvídat, známe fyzikální zákony. Ale zároveň jsme odpovědni za tu část v nás, která zůstala nevinným dítětem a která vyžaduje prostor pro prožívání dobrodružství a sycení touhy po bezmezné důvěře.
 
Vrcholem dospělosti je umění skloubit obé a především rozeznat, když je naše racionální kontrola a plánování produktivní a kdy jen děsí a sešněrovává naše vnitřní dítě, které se chce svobodně a s důvěrou pohybovat životem.  Všechno se nedá ukontrolovat a naplánovat. Proto je dobré pěstovat a trénovat důvěru a schopnost spolehnout se na svou autenticitu, aby nás okamžiky překvapení tak nezaskočily a neparalyzovaly.
 
Pěkný víkend.
 
Zobrazeno: 16 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
23. října 2019 - TRANSFORMACE

dnes

Osho Zen karta na každý den:
22. října 2019 - VEDENÍ

včera

Poradna:
Chci, abychom zůstali přátelé

před 2 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -