... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

30. září 2019 - INTEGRACE

30.9.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 30. září 2019
INTEGRACE
 
Celistvost přináší sílu, odhodlání, mír, laskavost. Jen když jsme se sebou v kontaktu a v souladu jako s celkem, cítíme se nasyceni. Často ale nejsme schopni vnímat perspektivu celku. Naši pozornost zaměstná jeden dílek, který nám připadá nevhodný a který se z celkového obrazu snažíme za každou cenu vypudit, nebo strávíme spoustu času hledáním jeho lepší náhrady.
 
Tak, jak jsme, jsme naprosto perfektní. Je častým duchovním nedorozuměním, že tento postoj vede ke stagnaci. Ve skutečnosti je to jediný postoj, který vede k růstu a uzdravení. Neznamená to, že už do konce života na sobě nic nezměníme. Znamená vrchol odvahy chvíli na sobě nic neměnit a zahrnout láskou to, co jsme teď. Se vším, bez jediné výjimky. Pokud jsme však přesvědčeni, že se přijmout můžeme až budeme konečně podle svých představ nebo představ našich blízkých, stagnujeme. Stagnujeme ve stále stejném přesvědčení a stále stejném mechanismu, jak toho docílit.
 
Přijmout neznamená souhlasit. Přijmout znamená na chvíli přestat bojovat a vejít do míru s tím, kdo jsme a co máme za sebou. Roky jsme se toho zkoušeli zbavit a stejně nás to vždycky v tu nejnevhodnější chvíli doběhne. Bohudíky, že nás to ještě neopustilo. Protože jen skrze to, co se stále tak snažíme zapudit, může přijít to, po čem toužíme. Odvahu.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 30 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
17. ledna 2020 - BOJOVÁNÍ

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
16. ledna 2020 - LAKOMEC

před 3 dny

Osho Zen karta na každý den:
15. ledna 2020 - UVĚDOMĚNÍ

15.1.2020

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -