... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

3. října 2019 - LAKOMEC

3.10.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 3. října 2019
LAKOMEC
 
Je tak jednoduché prásknout pancéřovými dveřmi a zalézt si do bezpečí. Děláme to často a často i rádi. Někdy se stáhneme ze strachu, ale někdy se stáhneme se škodolibou chutí, abychom toho druhého potrestali. Pamatujete ještě, jaká dramata ve vás vyvolává, když se od vás najednou někdo odtáhne? A ve výsledku děláme to samé.
 
Lakomec přináší hluboké poselství o tom, že jakékoliv uzavírání se do sebe ve výsledku bolí. Možná se od vnějšího světa odpojujeme, abychom nic necítili a to ze začátku i funguje. Ale zároveň zvyšujeme svou bolest kdykoliv se připojíme a uvědomíme si pravý stav věcí.
 
Naše vnitřní dítě používá vzdor jako obranu před zraněním a bolestí. Je zkrátka jednodušší urazit se, odejít a přestat s někým komunikovat. Je to jednodušší, ale klid, mír a bezpečí to nepřináší. Až dnes zase budeme na odchodu (chápej na úprku), zkusme alespoň neztratit kontakt s dechem. Sice se můžeme urazit i na ten, ale on to s námi naštěstí hrát nebude a dál bude vnikat do našich plic.
 
Náš ostentativní odchod z komunikace či kontaktu znamená, že si svou bolest hrdě odnášíme s sebou a že se s ní hodláme zavřít někam, kde není k dispozici žádná lékařská péče. Takže koho ve výsledku hodláme potrestat?
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 16 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
23. října 2019 - TRANSFORMACE

dnes

Osho Zen karta na každý den:
22. října 2019 - VEDENÍ

včera

Poradna:
Chci, abychom zůstali přátelé

před 2 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -