... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

4. října 2019 - NIC

4.10.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 4. října 2019
NIC
 
Když sestoupíme dostatečně hluboko do našeho nitra, najdeme místo, kde nic není. Neznamená to, že by v něm něco chybělo, to si často myslíme, tohle místo je jen prosto běžných myšlenkových pochodů, očekávání a nároků. Je to esence prázdnoty a čistoty. Je to naše zlaté vejce, které ukrývá samou podstatu bytí.
 
Co si budeme povídat, je těžké se do takových hlubin dobrovolně ponořit. Je to jako když nemáme cvik v potápění a zadek nás stále táhne vzhůru, protože máme slabé paže. Stejně tak nás nadnáší naše mysl, která je naučená, že Nic je nebezpečné, protože v něm budeme strádat, setkáme se tam se zhmotněním našeho nedostatku a strádání.
 
Dnešní den je jako stvořený pro trénink hlubokého ponoru, který už brzy přijde. Jestliže je vaše existence obklopena bójkami strachu, představ a dramat, pro začátek stačí když se soustředíte na svůj dech. Tedy přesněji na momenty mezi nádechem a výdechem, a výdechem a nádechem. Jak se tam cítíte, co generuje vaše hlava, když se na tyhle jevy zaměříte?
 
Když dostatečně dlouho trénujeme kontakt s prázdnotou obsaženou v každičkém našem dechu, začne naše pozornost klesat hlouběji a my se můžeme dotknout místa, kde sice není nic, s čím jsme obvykle zvyklí se setkávat, ale za to nabízí něco, co se nedá potkat nikde jinde – prostor pro cokoliv.
 
Pěkný víkend.
 
Zobrazeno: 13 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
23. října 2019 - TRANSFORMACE

dnes

Osho Zen karta na každý den:
22. října 2019 - VEDENÍ

včera

Poradna:
Chci, abychom zůstali přátelé

před 2 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -