... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

7. října 2019 - ODVAHA

7.10.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 7. října 2019
ODVAHA
 
Nádech, výdech. Nádech, výdech. Strach je s námi každý den. Tříbí naše smysly, zvyšuje kapacitu překonávat potíže a nepohodlí. Ano, je nepříjemný, ale bez něj bychom nezažili ten naplňující pocit zadostiučinění a satisfakce, když se jím nenecháme ovládnout a paralyzovat a následujeme svůj směr a tužby.
 
Odvaha přináší vzácné uvědomění, že strach není nepřítel a abychom se mohli hnout z místa, nemusíme čekat, až zmizí. Je těžké se obnažit, sdílet své sny a obavy. V takovou chvíli jsme vystaveni absolutní křehkosti a vydáni na pospas. A zároveň se můžeme obrnit odhodláním takovou situací projít, ne pro dobrý výsledek, ale pro vlastní růst.
 
Ať je dnešní zpětná vazba okolí jakákoliv, o našich kvalitách a sebehodnotě vypovídá pramálo. Pokud se dnes rozhodneme zazářit, obnažit, překonat, pamatujme, že my jsme jediná adekvátní porota, která uděluje body. Jen my víme, co nás to stálo odkládání a přemlouvání, popírání a zlehčování, paniky a adrenalinu. A přece jsme do toho šli. Porota se jednomyslně shodla na bodovém hodnocení 10.0. Gratulujeme za první místo na dnešním Mistrovství světa v Odvaze!
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 39 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
17. ledna 2020 - BOJOVÁNÍ

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
16. ledna 2020 - LAKOMEC

před 3 dny

Osho Zen karta na každý den:
15. ledna 2020 - UVĚDOMĚNÍ

15.1.2020

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -