... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

14. října 2019 - NIC

14.10.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 14. října 2019
NIC
 
Panika, bušení srdce, ohrožení života. Práskání dveří, věšení se na druhého, jen ať probůh nikam neodchází, plivání jedovatých slov, aby to tak strašně nebolelo jen nás. A to všechno proto, abychom ani na moment nemuseli zůstat v kontaktu s tím naprosto klíčovým, s našim vlastním aktivovaným zraněním.
 
Naše hlava vždy bude ponoukat a živit katastrofické scénáře. Dejte jí jedno zrnko, jeden detail a vytvoří novou civilizaci. Je to její práce, a také její fascinující schopnost. Je to také ale naše obrana, jak v krizových situacích necítit a jak se nevracet do míst, ze kterých jsme se díky času horko těžko vyškrábali. Pravda ale je, že když se těmto místům budeme cíleně vyhýbat, z naší duše, z našeho života se dřív nebo později stane minové pole. Můžeme kamkoliv šlápnout, cokoliv říci a jakkoliv to myslet, a odpálíme bombu. V sobě i v druhých.
 
Dnešní lekce je pro odvážné: na chvíli nedělat nic. Dýchat, vnímat, jak se pod námi otevřela země a my padáme do díry. A neodpojovat se, neškrábat se nahoru (tím jen pád urychlíme), nepanikařit. Katapult do bolesti je strašlivý a děsivý. Ale pokud už jsme v ní a přestaneme se na chvíli cukat, možná přijdou slzy, ale především se objeví úleva a rozvolní se panika.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 21 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
6. prosince 2019 - MY JSME SVĚT

včera

Osho Zen karta na každý den:
5. prosince 2019 - DOSPĚLOST

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
29. listopadu 2019 - LAKOMEC

29.11.2019

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -