... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

15. října 2019 - SEBEOVLÁDÁNÍ

15.10.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 15. října 2019
SEBEOVLÁDÁNÍ
 
Jako zapomenuté jídlo v lednici, takový osud (a my s nimi) mají naše neprožívané emoce, potlačené potřeby, maskovaná autenticita. Nic, co chce jít ven a my tomu násilím otočíme směr do větších hlubin, se nerozplyne. Usadí se to v nás, začne se to kazit, šířit smrad a toxické výpary. Jednoduše to začne bobtnat.
 
Král Mraků je velký mistr poker face. Jeho maska nepropustí nic, co by mělo jakékoliv emoční přibarvení. Je nečitelný, stejně jako necitlivý. Ale především je zraněný. Jeho maska ho má chránit před zradou a křivdami, se kterými má tolik zkušeností. Čím míň propustí do světa, tím míň toho někdo zneužije.
 
To ale vyžaduje obrovskou sebekontrolu. A Král Mraků je v prvé řadě tvrdý sám k sobě. Emoce ho kdysi zranily a on věří, že jsou jeho slabinou. Vřelost vyměnil za dokonalost a dře do úmoru. Prožívat si zakázal, ale nějak ventilovat to stejně musí, takže chodí běhat, hraje squash, je závislý na pornu, agresivní za volantem. Umane si cíl a vyžaduje disciplínu až do krve.
 
Dnes se objeví nejedna příležitost uvědomit si, čím my sami kompenzujeme svou křehkou autenticitu a co stojí za našim přesvědčením, že jedině kontrola nás spasí. Život je příliš velký na to, aby se dal kontrolovat. Má svou inteligenci a jednou stejně provalí hráz, kterou ze strachu stavíme. A až se budeme topit ve vlastních výkalech, bude pozdě divit se, kde se to tu vzalo.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 22 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
6. prosince 2019 - MY JSME SVĚT

včera

Osho Zen karta na každý den:
5. prosince 2019 - DOSPĚLOST

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
29. listopadu 2019 - LAKOMEC

29.11.2019

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -