... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

16. října 2019 - PŘÁTELSTVÍ

16.10.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 16. října 2019
PŘÁTELSTVÍ
 
Opravdové přátelství je hluboké spojení svobody a intimity. Často volíme jen jednu z těchto kvalit a používáme ji jako obranný štít před vlastní bolestí a strachem. Prosazujeme svobodu, aby se k nám nikdo příliš nepřiblížil a neohrozil nás, nebo lpíme na intimitě, abychom přebili pocit samoty a opuštění.
 
Dvojka Vody symbolizuje vzácné propojení obou těchto kvalit, jehož výsledkem je prožívání opravdu výjimečného kontaktu plného respektu a sdílení. Pokud včas odhalíme naše obvyklé vztahové praktiky, které slouží k potlačení nebo kompenzaci naší nenaplněné základní potřeby pozornosti a péče, můžeme vztahy posunout na vyšší rovinu. Místo dožadování se můžeme začít prožívat sdílení. Místo obviňování a frustrací se objeví vzájemný respekt.
 
Zaměřme se dnes na své hladové části, které díky naší neochotě postarat se o ně každý vztah promění na závislost a nutí nás škemrat o pozornost. Pokud je dostatečně vyživíme, naše kořeny a koruna dostatečně zesílí a my, aniž bychom opustili svůj důstojný prostor, se budeme moci propojit s ostatními. Naprosto svobodně a do té nejintimnější hloubky.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 28 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
28. února 2020 - OUTSIDER

včera

Osho Zen karta na každý den:
27. února 2020 - BLÁZEN

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
26. února 2020 - SDÍLENÍ

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -