... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

18. října 2019 - NIC

18.10.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 18. října 2019
NIC
 
Zase ta nepříjemná energie zaseknutí. Jako bychom uvízli na mrtvém bodě. Nic ne nehýbe a pokud ano, tak to drhne nebo míří úplně jinam, než jsme chtěli. Ale pozor! To, že naše mysl situaci vyhodnocuje jako stagnující a vztekle lomcuje pomyslnou klikou ještě neznamená, že Existence si vzala dovolenou a naše životy nechává ladem a bez dozoru.
 
Jsou zkrátka chvíle, kdy nemáme kontrolu ani moc ovlivňovat. Takové momenty nás učí hluboké pokoře. Co si budeme povídat, pány nad svými životy jsme opravdu jen do určité míry. Někdy je vítané a žádoucí dát věcem vlastní jedinečný otisk a tím se posunout ve vývoji a někdy je jediná možná cesta k uzdravení nedělat nic.
 
Jestliže nám to nedá a prostě musíme stůj co stůj zaměstnat sebe i svou hlavu, investujme dnes do vědomé práce s dechem. Zní to banálně, ale je to opravdová práce. Ve chvílích paniky a bezmoci zkoumejme rozsah a délku dechu, kapacitu plic, tajemná místa mezi výdechem a nádechem. Věci jsou podle plánu, netřeba panikařit. Bohudíky, že se to dnes nepodobá těm našim plánům, kdoví kam by nás zavedli. Ve chvílích zmatku prostě jen dýchejme a naplňme srdce pokorou.
 
Pěkný víkend.
 
Zobrazeno: 25 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
6. prosince 2019 - MY JSME SVĚT

včera

Osho Zen karta na každý den:
5. prosince 2019 - DOSPĚLOST

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
29. listopadu 2019 - LAKOMEC

29.11.2019

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -