... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

22. října 2019 - VEDENÍ

22.10.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 22. října 2019
VEDENÍ
 
Taky občas zaslechnete ten vnitřní hlásek, který jasně řekne, že tudy opravdu ne? A když jej nerespektujete, také pak jen s úžasem zíráte na tu spoušť, kterou vaše tvrdohlavost či nedůvěra způsobily?
 
Vedení, nebo-li intuice, není jen výsadou kartářek a detektivů. Je to něco, co máme k dispozici všichni, tak jako sluch, zrak či hmat. Pravda, že tento náš šestý smysl poněkud zakrněl, protože jen příliš nepoužíváme. Naši schopnost naladit se na sebe a bezprostředně rozeznat, co je pro nás dobré a zdravé, jsme vyměnili za hodnocení a souzení mysli, co si o našich krocích myslí okolí, co by se líbilo našim blízkým, za co by nás ocenili a čemu se vyhnout, abychom nebyli odmítnuti a zraněni.
 
Dnešní den přináší cennou příležitost pro trénink našeho vnitřního hlasu. Čím méně jsme jen poslouchali a důvěřovali mu, tím tišší a přehlédnutelnější je. Ale je tam někde stále. V prvé řadě ale musíme zpomalit a prozkoumat, zda naše obvyklé volby jsou volby z hlavy či ze srdce. Musíme si dát trochu času, abychom odhalili pravdu, že kdybychom se nebáli nebo více důvěřovali, možná bychom se zachovali úplně jinak.
 
Abychom rozpoznali, co s námi ladí, musíme mít zkrátka odvahu ponořit se hlouběji do sebe a respektovat své niterné pochody.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 33 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
28. února 2020 - OUTSIDER

včera

Osho Zen karta na každý den:
27. února 2020 - BLÁZEN

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
26. února 2020 - SDÍLENÍ

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -