... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

29. října 2019 - ÚSPĚCH

29.10.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 29. října 2019
ÚSPĚCH
 
Pokud se nám daří, radujme se a užívejme si to. Pokud však naše ego příliš nabobtná, ztrácí se pokora a my věříme, že jsme se konečně stali pány situace a ochočíme si i tygra. Pocit neohrožení a absence (s)vědomí narůstá, stejně jako propast pod námi.
 
Šestka Ohně důrazně varuje před arogancí. Arogantní není ten, komu se daří a nestydí se za to. Úspěch a ocenění je součástí darů, které máme k dispozici. Arogance přichází, když odmítáme akceptovat, že ve skutečnosti už máme dost a jdeme proti přirozenému řádu věcí. Dynamika úspěchu je pulsující. Dříve nebo později zase poklesne, abychom měli prostor strávit všechny ty úspěchy a výkony. Pokud odmítáme čas pro integraci, je to jako bychom se chtěli pořád cpát bez ohledu na plnost našeho žaludku.
 
Dnes se objeví nejedna příležitost prozkoumat témata našeho emočního obžerství. Každý z nás má slabé místo, kde si těžko umíme odepřít přejedení. Nejsme dosyceni a naše černá díra si žádá více a více, ber kde ber. A my bláhově věříme, že když do ní nasypeme víc, budeme se cítit líp. Připravme se však na to, že jednou krmivo dojde a my se budeme muset spolehnout na vlastní zdroje. Čím dříve najdeme a pojmenujeme svou nenasytnou část a láskyplně se o ni postaráme sami, tím dříve se osvobodíme.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 21 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
6. prosince 2019 - MY JSME SVĚT

včera

Osho Zen karta na každý den:
5. prosince 2019 - DOSPĚLOST

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
29. listopadu 2019 - LAKOMEC

29.11.2019

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -