... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

30. října 2019 - INTEGRACE

30.10.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 30. října 2019
INTEGRACE

Integrace přináší opravdu hlubokou transformaci pramenící z prozření, že všechno, co obsahujeme, k nám patří. Všechny ty nelaskavé soudy o nás samých, přesvědčení, která nám nedovolí hnout se z místa, nutkavá jednání, která májí odvést pozornost od bolesti v nás mají své posvátné místo a důvod existence.

Všechno to, o čem jsme bytostně přesvědčeni, že kdybychom se toho zbavili, tak si žijeme lépe, na samém začátku příběhu vzniklo pro naši ochranu. Naše stíny a obrany jsou jako vysloužilí vojáci na vartě. Už ani neví, jak dlouho drží službu, vlastně už si ani nepamatují, jak vypadá nepřítel, ale jejich čest a upřímnost jim nedovolí vzdát se. A tak je to s našimi stíny. Jsou tu, stále vykonávají svůj úkol, i přesto, že my už jsme dávno dospělí a můžeme situace řešit jinak.

Je načase ocenit to, co nám na první pohled komplikuje život. I ta nejnepříjemnější strategie přežití je tu pro to, abychom přežili. A my to přežili, proto jsme dlužni vděčnost a poděkování. Když pronikneme blíže ke svým stínům, můžeme nahlédnout na jejich ryzí podstatu. Pod nánosem strachu a paniky je vždy ukryta kvalita, která nám v každodenním životě bolestně chybí.

A proto otevřeme náruč a obejměme své stíny. Teď, teď hned. Ne až večer po práci, než až dopíšeme email. Dejme si pár nádechů a vyvolejme obraz všech svých démonů, o kterých jsme přesvědčeni, že nám ničí život a obejměme je jako své dítě, když si odře koleno nebo ho zaskočí nějaký nezdar.

Pěkný den.

 
Zobrazeno: 21 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
6. prosince 2019 - MY JSME SVĚT

včera

Osho Zen karta na každý den:
5. prosince 2019 - DOSPĚLOST

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
29. listopadu 2019 - LAKOMEC

29.11.2019

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -