... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

31. října 2019 - PODMIŇOVÁNÍ

31.10.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 31. října 2019
PODMIŇOVÁNÍ
 
Ďábel má různé podoby – hamižnost, sobeckost, závist. Anebo třeba pochyby. Nic velkého, jen malé semínko, které zapadne do soukolí naší mysli a po čase se začne probouzet k životu. Hryzavé a dotírající myšlenky, zda jsme dostatečně dobří a milovatelní takoví, jací jsme.
 
Podmiňování odhaluje hluboká osobní přesvědčení, která souvisí s naší sebehodnotou. Ve své ryzí podobě ukazuje, za jakých podmínek jsme přijatelní. Možná vám vrtá hlavou, kde byste k takovému nesmyslu přišili, ale je to až příliš jednoduché. Každý okamžik, kdy jsme byli oceněni za něco, co autorita určila, že je hodno ocenění, každý příslib, že dostaneme něco navíc, když splníme podmínku či očekávání v nás zaselo přesvědčení, že být tak jen nestačí. Abychom si zasloužili pozornost, vlídné slovo, ocenění a přijetí zkrátka musíme být „nějací“.
 
Dnes už jsme dospělí, pochybnosti a nedostatečnost ovšem zůstaly. Už dávno nepotřebujeme rodiče, abychom si připomněli, že neodpovídáme dokonalé předloze, se kterou jsme se ztotožnili. Každý den si s odmítáním sebe sama vystačíme sami.
 
Dnes se objeví nejedna příležitost uvědomit si, jaké jsou ty naše osobní podmínky, které nám dávají právo místa na slunci. Když jim vyhovíme, můžeme se cítit šťastní a plnohodnotní. A stejně tak se chtíc nechtíc vztahujeme k ostatním. Pokud splňují naše požadavky, odměňujeme je láskou, pozorností a kontaktem. Běda ale, když není po našem.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 21 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
6. prosince 2019 - MY JSME SVĚT

včera

Osho Zen karta na každý den:
5. prosince 2019 - DOSPĚLOST

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
29. listopadu 2019 - LAKOMEC

29.11.2019

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -