... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

5. listopadu 2019 - VĚDOMÍ

5.11.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 5. listopadu 2019
VĚDOMÍ
 
Odrazit se ode dna a vystoupat nad hladinu, a ještě výš, abychom se mohli rozhlédnout po krajině a získat celistvý obrázek, protože naše privátní nora nám mnoho souvislostí neposkytne.
 
Eso Mraků nám přináší alespoň chvilkové osvícení, které dovolí vidět celek a nesoustředit se jen na střípky. Zacílení na detail je velmi důležité, ale dnes hrozí, že se promění v ono známé rčení, že pro stromy nevidíme les.
 
Odstup a nadhled je dnes jedinou medicínou, pokud se nechceme utopit v detailech, kterých je příliš mnoho a ztrácejí tak smysl. To, jak se dějí věci v našem životě už máme prozkoumáno do posledního milimetru, známe mechanismus, známe spouštěče, známe výsledek. Ale proč se to tak děje se v rámci jednoho zrnka, jedné reakce a jednoho mechanismu nemáme šanci dozvědět. Proto si dovolme učinit pár kroků bokem a pojměme celou situaci. Jestliže jsme příliš zaměření na sebe, zohledněme i okolí, a naopak.
 
Pokud jsme příliš pohlceni, neujdeme projekcím a emocím, které zakalují zdravé uvažování. Odstup vyjasní situaci a nabídne celé dílo ve své kráse a dokonalosti. Všechno má své důvody, všechno zapadá, všechno má své jedinečné místo. Možná se nám některé pasáže v detailu nelíbí, ale to neznamená, že znehodnocují celý obraz.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 17 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
6. prosince 2019 - MY JSME SVĚT

včera

Osho Zen karta na každý den:
5. prosince 2019 - DOSPĚLOST

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
29. listopadu 2019 - LAKOMEC

29.11.2019

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -