... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

6. listopadu 2019 - SPLÝVÁNÍ S PROUDEM

6.11.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 6. listopadu 2019
SPLÝVÁNÍ S PROUDEM
 
Díky včerejšímu nadhledu, který mnohé objasnil, se můžeme znovu vydat na cestu. Už ne tak nekompromisní a tak přesvědčení o své pravdě, o to víc tolerantnější a pokornější. A tyto kvality si udržme i pro dnešní den.
 
Dnešek se nese v duchu odevzdání. Nepleťme si jej s pasivitou, nebo dokonce rezignací. Dnes rozhodně neplatí, že když to nemůžeme ovlivnit, tak nad tím mávneme rukou. Ať chceme nebo ne, náš život někam směřuje a my se v tuto chvíli můžeme jen dohadovat, jaký je jeho hlubší smysl a opravdový cíl. Ale když svůj život budeme s důvěrou následovat, máme šanci to jednou zjistit.
 
Zkusme dnes nezasahovat do meandrů, kterým proudí naše vnitřní řeka a následujme ji. Oddejme se tempu a šumění. Zároveň si za každou cenu udržme maximální bdělost. Pokud ulítneme, může se každý proud stát nebezpečný. Umění vnímat a zároveň nezasahovat, s důvěrou se nechat vést a přitom nebojovat a nechtít to lépe hraničí s osvícením.
 
A ještě jeden význam Eso Vody má. Je jako prázdná průhledná nádoba. Co do ní nalejeme, v to se promění. S jakými emocemi a příběhy se ztotožňujeme, tím se staneme. Pamatujme, že voda v nás musí mít svůj prostor a svobodu. Když ji uvězníme v nádobách či uměle vytvořených přehradách, které mají zbrzdit vývoj, začne hnít a zasmrádat.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 7 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
18. listopadu 2019 - INTENZITA

dnes

Osho Zen karta na každý den:
15. listopadu 2019 - NEVINNOST

před 3 dny

Osho Zen karta na každý den:
14. listopadu 2019 - ZMĚNA

14.11.2019

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -