... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

7. listopadu 2019 - VNITŘNÍ HLAS

7.11.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 7. listopadu 2019
VNITŘNÍ HLAS
 
Ať chceme či nechceme, máme jej. Často jej pro křik vlastního strachu neslyšíme, často hlasy zesilujeme sami, abychom jej nemuseli následovat. Cesta životem na základě vnitřního hlasu se jeví náročná a kostrbatá, jsme vedeni mimo hlavní trasy a na bočních stezkách málokdy někoho potkáme.
 
Když se bojíme naslouchat vlastnímu vedení, probudilo se v nás malé dítě, které nezažilo hlubokou podporu, a tak si nedůvěřuje. Potřebuje ujištění, že všechno dobře dopadne a že jeho kroky nevyvolají nepřiměřenou odvetu.
 
Alespoň na chvíli vystoupit z role bezmocného dítěte a rovně se postavit do odpovědnosti a práva modelovat svůj život je jeden z nesilnějších momentů lidské existence. Otevírá prostor pro svobodnou kreativitu a hlubokou důvěru ve vlastní zdroje a vedení. Přináší mír a vědomí, že pokud jednáme vědomě, neexistují špatné volby.
 
Ať už dnes stojíme před jakoukoliv volbou, zkusme se chvíli přestat orientovat na výsledek, ale zaměřme pozornost na sebe. Jak se vidíme v dané situaci, jakou si dáváme manévrovací schopnost, jaké možnosti? Stojíme rovně s nohama pevně na zemi, nebo jsme jen vláčeni mezi dvěma mlýnskými kameny? Výsledek totiž není dán správnou volbou, ale jiskrou dospělosti, která otevírá bránu novým a překvapivým možnostem.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 7 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
18. listopadu 2019 - INTENZITA

dnes

Osho Zen karta na každý den:
15. listopadu 2019 - NEVINNOST

před 3 dny

Osho Zen karta na každý den:
14. listopadu 2019 - ZMĚNA

14.11.2019

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -