... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

8. listopadu 2019 - ZRALOST

8.11.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 8. listopadu 2019
ZRALOST
 
Ať je to ovoce na stromech, nebo řešení situací, všechno má svůj jedinečný čas zrání, který nemáme šanci ovlivnit. A když následujeme tempo vyššího řádu, zrajeme spolu s přírodou a okolnostmi i my.
 
Devítka Duhy přináší moudrost celého vesmíru. Je v ní moment zrození, růstu i zániku. Taková je dynamika života a všeho, co zahrnuje. Něco ovlivnit můžeme, ale u něčeho zkrátka musíme s pokorou vyčkat na ten pravý čas. Není na světě síla, která by přemluvila strom, aby, dříve než uzná on sám za vhodné, vydal své plody. A stejně tak není na světě síla, která by zvrátila proces zániku, pokud již začal.
 
Dnešní Zralost se netýká jen obvyklých situací, kdy se snažíme něco urychlit, nebo naopak protahovat. Zasahuje do celého našeho vnímání celku, do toho, jak nahlížíme na své každodenní problémy. Báječné je, že zralost v sobě nese řešení čehokoliv, stejně jako v každém plodu nalezneme zárodek celého stromu.
 
Dnes nemá cenu zbytečně kalkulovat a překombinovávat, věci jsou na spadnutí. A pokud ne, je v nejvyšším zájmu, aby to ještě nějaký čas počkalo. Kdo by s chtěl cpát nezralým ovocem?  Zacházejme moudře s okolnostmi a pro nastávající víkend jim raději buďme k ruce, než abychom jim vládli.
 
Pěkný víkend.
 
Zobrazeno: 31 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
28. února 2020 - OUTSIDER

včera

Osho Zen karta na každý den:
27. února 2020 - BLÁZEN

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
26. února 2020 - SDÍLENÍ

před 3 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -