... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

12. listopadu 2019 - POLITIKA

12.11.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 12. listopadu 2019
POLITIKA
 
Je těžké připustit, že si nalháváme. Vytvořili jsme nějaký mentální konstrukt a vložili do něj spoustu času a energie. Kdo by vyhodil oknem takovou investici? Určitě bude stačit pár drobných úprav a budeme moci tohle přesvědčení používat i nadále.
 
Sedmička Mraků je kartou pro pokročilé a odvážné. Nejen v tom, kam až jsme zašli a jak elegantně politikaříme sami se sebou, ale zejména v odvaze s tím přestat a nahlédnout pod vlastní masky. Mají své příčiny a své příběhy. Nejde o to za každou cenu prozřít a strhnout to, s čím jsme srostlí, abychom si přivodili masivní krvácení. Některé masky musíme snímat postupně a s největší péčí a k některým se budeme uchylovat vždycky.
 
Co ale můžeme je rozeznat mechanismus, spouštěče a zejména to, co na sobě považujeme za tak nepřijatelné, že to schováváme i před sebou. Ať je to cokoliv, ať to bylo v našem dětství pojmenováno jakkoliv, máme to spojeno s bolestí a náš emoční pud přežití udělá všechno pro to, abychom se tomu vyhnuli. I za cenu, že budeme někým jiným, že zajdeme tak daleko, že přiznat si některé věci by znamenalo propadnout se hanbou a studem. Ale vězme, že nic nebolí tak než setrvávat v těchto hrách. Jestliže se bojíme obnažit navenek, rozhodně to udělejme alespoň sami před sebou.
 
Mechanismy krytí jsou sakra rychlé. Jsme přesvědčeni, že jsme chodící transparentní pravda, a přitom už se křečovitě držíme vlastní masky a strategie přežití. Nevadí. Využijme tuhle zkušenost, abychom v přímém přenosu nahlédli pod povrch a alespoň pro sebe pojmenovali a opečovali to, co v nás bylo kdysi odsouzeno.
 
Pěkný den.
 
Zobrazeno: 17 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
6. prosince 2019 - MY JSME SVĚT

včera

Osho Zen karta na každý den:
5. prosince 2019 - DOSPĚLOST

před 2 dny

Osho Zen karta na každý den:
29. listopadu 2019 - LAKOMEC

29.11.2019

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -