... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

22. listopadu 2019 - PODVĚDOMÍ

22.11.2019|Harryeta|Osho Zen karta na každý den

Obrázek k článku

KARTA PRO DNEŠNÍ DEN: 22. listopadu 2019
PODMIŇOVÁNÍ
 
Každý máme svého osobního ďábla, který nám našeptává, jací bychom měli být, abychom byli přijatelní a milovatelní. Je to náš niterný prastarý příběh z dob, kdy nám péče a zájem byly často dávkovány za poslušnost a splněná očekávání.
 
Málokdo z nás zakusil přepych pocitu bezpečí svobody být jen tak sám sebou, a přitom vítaný a bezpodmínečně milovaný, a tak tomuhle rádci ze strachu, který nás provází životem, bezmezně důvěřujeme. Neustále jsme ve střehu a načítáme náladu a očekávání kolem nás. Ať už se ladíme na většinu, nebo si vybíráme jednu autoritu, které se snažíme zavděčit, stále mimoděk zrazujeme sebe a svou opravdovost.
 
I přesto, že se tak často chováme, už dávno nejsme malé děti, které jsou závislé na pozornosti a kladné zpětné vazbě od okolí, pro kterou vy udělali cokoliv. Možná v nás bude osten pochyb a podmiňování už napořád, ale to není důvod jej automaticky následovat. Místo obvyklého mechanismu za každou cenu se přizpůsobit a vyhovovat, jej zkusme brát spíše jako připomínku, že něco v nás volá po pozornosti, kterou si můžeme poskytnout jen my sami.
 
Pěkný víkend.
 
Zobrazeno: 32 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
22. ledna 2020 - DOKONČENÍ

dnes

Osho Zen karta na každý den:
21. ledna 2020 - POCHOPENÍ a ÚČAST

včera

Osho Zen karta na každý den:
20. ledna 2020 - BŘEMEMO

před 2 dny

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -